Registracija: Filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvės

Paversk žodžius vaizdais

Ar įmanoma sukurti tikrą filmą mobiliuoju telefonu? Toks klausimas jau seniai nekyla jaunajai kartai: įvairių epizodų filmavimas, fotografavimas mobiliaisiais telefonais yra jų kasdienybė. Tačiau gebėjimas naudotis telefonu nelygu gebėjimui kurti paveikius vaizdus. Tam reikalingi įgūdžiai, kurių mokytis kviečia „Skalvijos“ kino centras. 6-12 kl. moksleiviams jis rengia pusdienio trukmės filmavimo mobiliaisiais telefonais dirbtuvėles „Paversk žodžius vaizdais“. Jas poromis ves kino jauni režisieriai Tomas Smulkis, Andrius Blaževičius, Jonas Tertelis, Jūratė Samulionytė, Ieva Veiverytė, Kristina Buožytė ir kt.

Pasak Gintės Žulytės, kino edukacijos specialistės, dirbtuvėlių metu bus lavinamos skirtingos moksleivių kompetencijos – ne tik mąstymas vaizdais, bet ir literatūriniai gebėjimai bei emocinis intelektas. Mat filmuoti mobiliaisiais telefonais moksleiviai mokysis, remdamiesi literatūriniu kūriniu. Jie bandys vaizdais paversti tas emocijas, jausmus ir būsenas, kurias jiems kelia konkretus eilėraštis.

Dirbtuvėlių eigą sudarys keli etapai. Pirmiausia moksleiviai drauge su dirbtuvėlių vedėjais aptars vieną iš pasirinktų eilėraščių, bandys išryškinti keliamas asociacijas, nuotaiką, idėjas. Tuomet išskirs „raktažodžius“, kurie jiems siejasi su tam tikrais jausmais bei būsenomis. Juos bandys perteikti filmuodami judančius vaizdus. Šie suguls į trumpą video kūrinį, kurį galima pavadinti judančių vaizdų poezija. Vėliau visi dirbtuvėlių metu sukurti darbai bus peržiūrėti ir aptarti su bendraklasiais, dirbtuvėlių vedėjais.

„Nepaviršutiniškas mąstymas vaizdais, kaip ir nepriekaištingas muzikinio kūrinio atlikimas, reikalauja įgūdžių. Mąstyti vaizdais – tai suprasti, kad vaizdas nėra tik žodinio teksto iliustracija. Vaizdai, jų seka kalba pati. Yra daugybę būdų pavaizduoti tą patį žmogų, daiktą, erdvę. Tačiau visada yra ir dvi galimybės: galime tiesiog „padaryti“ vaizdą, bet galime įsižiūrėti, „įsiklausyti“ ir prakalbinti tai, ką filmuojame ar tapome. Norėtųsi, kad kamera, profesionali ir neprofesionali, mūsų rankose vis dažniau būtų atidi. Juk netgi ir filmuojančiu mobiliuoju kuriame savo tikrovę“, – sako Gintė Žulytė, viena iš dirbtuvėlių sumanymo autorių.

Dirbtuvėlių iniciatoriai tikisi, kad jos padės panaikinti priešpriešą tarp literatūros kūrinių bei judančiųjų vaizdų tekstų, drauge ugdys mokinių mąstymą vaizdais, skatins domėtis literatūra.

Dalyviai: 6-12 klasių mokiniai (12-18 metų)

Skaičius: 20-30 mokinių
Trukmė: ~ 5 val. (pirma darbo dienos pusė)
Technika: filmuojantys moksleivių mobilieji telefonai. Vienu telefonu gali dalintis 2-3 mokiniai.
Dėstytojai: 2 dirbtuvių vadovai
Vieta: „Skalvijos“ kino centras
Kaina: 20 Lt/ mokiniui

Užsiregistruoti kviečiame "Skalvijos" kino centre (Vilnius) tel. 8 5 2610505 arba edukacija@skalvija.lt