Mano sesutė

My Skinny Sister
Dvylikametę Stelą kankina rimtos problemos – kaip išmokti bučiuotis? Juk reikia būti pasiruošusiai, kai išdrįsi į pasimatymą pakviesti dailiojo čiuožimo trenerį! Čiuožti taip elegantiškai kaip vyresnei sesei Katjai jai nepavyksta, bet Stelai tai nė motais: kam rūpi, jei porą kartų nugriuvai ant užpakalio? Valiūkiškai mirktelėti akį žaviajam treneriui – daug rimtesnis išbandymas! Katjos rūpesčiai kitokie: ar galima šiandien valgyti traškučių, o gal geriau nubėgti dar vieną kilometrą? Juk artėja varžybos. Kiekvieną dieną suvalgomo maisto porcijos vis mažėja, bet Katja tai kruopščiai slepia nuo šeimos. Paslaptį netyčia sužino mažoji Stela.
 
„Būdama paauglė turėjau valgymo sutrikimų. Šiuo filmu norėjau atskleisti, ką reiškia būti maža mergaite, kuriai tenka susidoroti su didele įtampa ir visuomenės spaudimu elgtis ir atrodyti pagal tam tikrus standartus. Sutikusi daugybę talentingų, gražių merginų, sergančių anoreksija, supratau, kad privalau sukurti šį filmą“, – sako režisierė Sanna Lenken.
 
Rekomenduojama 6-10 kl. moksleiviams. 
 
 
Režisierė: Sanna Lenken
Vaidina: Rebecka Josephson, Amy Deasismont, Henrik Norlén, Annika Hallin
Drama, Švedija, Vokietija, 2015, liet. subt., 95 min.
Pokalbių temos po filmo: valgymo sutrikimai, anoreksija, konkurencija, įtampa, lytinė branda, santykiai ir pasitikėjimas šeimoje.
Ugdymo sritys: etika, psichologija, sveikatos ugdymas, rengimas šeimai ir lytiškumo ugdymas, bendrosios kompetencijos.